Europejskie Spotkanie RtF w Polsce

Weź udział w kolejnym europejskim spotkaniu Reclaim the Fields!
RTFSTRONAKiedy: 21-24 stycznia 2016
Gdzie: Warszawa, Polska! Konkretny adres zostanie podany bliżej terminu spotkania, ale już teraz możecie rezerwować bilety do Warszawy.
Cele europejskiego spotkania RtF:
– wymiana informacji między gwiazdami z konstelacji RtF – lokalnymi grupami o tym, co wydarzyło się w ciągu ubiegłego roku;
– dyskusja na ważne dla nas tematy o skali europejskiej;
– podsumowanie gdzie jesteśmy z naszą europejską konstelacją Reclaim the Fields: jakie decyzje zapadły rok temu, z jakimi wynikami, co chcielibyśmy kontynuować, jakie mamy dalsze plany;
– dobra zabawa i budowanie więzi między nami!
Assembly gromadzi głównie osoby zaangażowane w konstelacje RtF, lub osoby znające dynamikę pracy grupy, ale każda osoba jest mile widziana! Zwłaszcza, że warszawskiemu kolektywowi już teraz czaszki dymią od myślenia o tym, jakie wydarzenia zaproponować, aby mogły się w nie włączyć także osoby, które do tej pory nie poznały Reclaim the Fields lub którym tematyka grabieży i odzyskiwania ziemi nie jest (jeszcze!) znajoma. Jeśli macie propozycje, piszcie koniecznie na: radicalallotmentgardens at riseup.net
Dlaczego właśnie w Polsce?
Inspiracja na rozpoczęcie w Polsce szerszych działań związanych z Reclaim the Fields zaczerpnięta została na ostatnim europejskim spotkaniu w Nottingham (http://www.reclaimthefields.org.uk/2015/01/26/feedback-from-european-assembly/%29)
johnny-automatic-farming-foodDwa miesiące po assembly zawiązał się mały kolektyw, pełen energii i pomysłów na akcje. Po ponad 8 miesiącach grupa jest większa, a jej aspiracje dalej się rozwijają. Jedną z nich jest nawiązanie bliższych relacji z siecią RtF. Poza tym kolektywowi ROD zależy na szerzeniu idei odzyskiwania ziemi w Polsce i inspirowaniu innych grup do podejmowania takich projektów.
Rejestracja
Już niedługo udostępnimy link do internetowej rejestracji. Jest to potrzebne do ustalenia ilu osób, z jakich części Europy możemy się spodziewać, i co musimy przygotować. Rejestracja obowiązywać będzie osoby, które chciałyby wziąć udział w spotkaniach od 21 do 24 stycznia. Planujemy jednak także dodatkowe spotkania/warsztaty/wydarzenia, na które rejestracja nie będzie konieczna.
Tło spotkania
Wciąż postrzegamy RtF jako zorganizowaną konstelację gwiazd będącą w ciągłym ruchu i procesie. „Gwiazdami” są osoby, kolektywy czy projekty, które podzielają wartości i cele RtF. Organizują się i spotykają w sieciach lokalnych, które są niezależne i mają własne cele. Lokalne sieci są podstawą konstelacji RtF, choć oprócz nich działają także grupy tematyczne.
Aby zdobyć więcej informacji na temat ostatniego assembly w Nottingham, zajrzyj na stronę: http://reclaimthefields.noflag.org.uk/wp-content/uploads/2015/07/bulletin10_1EN.pdf
Już teraz rezerwuj czas na spotkania o odzyskiwaniu ziemi. Możesz też podzielić się z nami pomysłami na różne wydarzenia, które rozkręcą nie tylko zaplanowane dni assembly (21-24), ale cały styczeń!
This entry was posted in Aktualności, Reclaim the Fields, Spotkania / warsztaty / obozy, Wieści z Polski. Bookmark the permalink.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *