Warszawski Action Camp: 11-25 września!

Gdzie: Bartycka 24/26, Warszawa
Kiedy: 11-25 września 2015

Cele obozu: 1. Zablokowanie inwestycji spółki Dom Development. 2. Protest przeciwko niszczeniu terenów zielonych przez deweloperów i inne prywatne spółki. 3. Zamanifestowanie absurdu posiadania ziemi. 4. Pokazanie różnej dynamiki działania – połączenie aktu tworzenia, zabawy i merytoryki. 5. Promocja celów, metod i przykładów działań międzynarodowej sieci Reclaim the Fields. 6. Powiększenie kolektywu i przejęcie terenu na stałe. 7. Rozpoczęcie kampanii przeciwko TTIP i CETA Co się wydarzy podczas obozu: Camp to dwutygodniowe wydarzenie. Pierwszy tydzień poświęcimy sprzątaniu lasu oraz stawianiu konstrukcji potrzebnych podczas okupacji i obozu – pomieszczeń mieszkalnych, kuchni polowej, toalety kompostowej. Zaczniemy również przygotowywać ten teren pod społeczne użytkowanie jako park, plac zabaw, ogrody. To czas, który mamy nadzieję będzie pełen szalonych pomysłów, kreatywności i zabawy. Pragniemy naprawdę PRZEJĄĆ ten teren. Na drugi tydzień planujemy rozmaite warsztaty (tematyka będzie zależeć od uczestników/uczestniczek, więc jeżeli posiadacie szeroko rozumiane umiejętności techniczne i jesteście zainteresowani/ne poprowadzeniem warsztatów lub znacie takie osoby, koniecznie dajcie znać), kontynuację tworzenia parku i dyskusje, które pod różnym kątem ujmować będą problem TTIP (żywności, ziemi, praw pracowniczych, dostępu do informacji). Więcej informacji o programie zamieszczać będziemy na stronie: www.reclaimthefieldspl.noblogs.org.

PROPOZYCJE WARSZTATÓW:
eko-dom z odzyskiwanych materiałów
park linowy
piec chlebowy
spacer zielarski – jak możesz wykorzystać lokalną roślinność?
wolna energia – co poza słońcem i wiatrem?

DYSKUSJE:
czym jest TTIP i CETA?
społeczne konsekwencje zawłaszczania ziemi i przykłady oddolnych działań i oporu
bezpieczeństwo w sieci

Co jeszcze:
wolny targ (wszystko, co chcecie za wolną cenę)
koncerty akustyczne
turniej szachowy (macie szachy?) Emotikon smile
pokazy kuglarskie

Co zabrać ze sobą:

Pamiętajcie o zabraniu ze sobą namiotu i ciepłego śpiwora. Cenne mogą okazać się wszelkiego rodzaju narzędzia. Byłoby super, gdyby nie zabrakło instrumentów muzycznych. Jeśli chcecie przyjechać ze zwierzakami, jest to możliwe, ale prosimy dajcie nam wcześniej znać. Oczywiście weźcie ze sobą również swoich przyjaciół i przyjaciółki, pozytywną energię i uśmiech. 

Z uwagi na aktywność dewelopera i groźbę rozpoczęcia działań na początku września, potrzebujemy na miejscu jak najwięcej osób. Dlatego jeżeli możecie przyjechać jeszcze przed 11 września, zapraszamy bardzo serdecznie. 

Czego potrzebujemy:

Ponieważ jesteśmy młodym i małym kolektywem, który zajmuje duży teren z potencjałem, potrzebujemy przede wszystkim różnych narzędzi (zarówno na baterie jak
i ręcznych), gwoździ, wkrętów oraz, co bardzo ważne, wsparcia na miejscu. Ważną kwestią są też pieniądze, które przeznaczymy na druk broszur informacyjnych oraz zamówienie kontenerów – niezbędnych do oczyszczenia lasu, który chcemy okupować. Samo wynajęcie kontenerów oznacza wydatek ok. 1000-1500 zł. Wiemy, że to dużo, ale stan tego terenu jest przerażający i uważamy, że jego oczyszczenie jest podstawowym zadaniem, więc każde wsparcie jest mile widziane (nieśmiało sugerujemy benefity). Jeżeli macie możliwość przyjechania vanami lub większymi samochodami i możecie zabrać ze sobą materiały budowlane, byłoby super! My już zaczęliśmy je zbierać, ale każda ilość jest przydatna.

Kontakt: 
E-mail: radicalallotmentgardens@riseup.net 
This entry was posted in Aktualności. Bookmark the permalink.